AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  Üye ListesiÜye Listesi  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | .

Gıybet

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Carmenta Sørensen
Deniz Kızı
Deniz Kızı

Rp Yaşı : 22
Gerçek Adı : melisa

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Gıybet   C.tesi Nis. 08, 2017 11:14 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Charlotte Mattson & Carmenta Sørensen

Carmenta Sørensen
Deniz Kızı
Deniz Kızı

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Gıybet   C.tesi Nis. 08, 2017 11:39 pm

İşaret parmağı barın üzerinde çeşitli, anlamsız daireler çiziyordu. Minik elini yanağına dayamış, dışardan bakanlar için zarif kendisi içinse gayette biçimsiz bir duruşla barın kapısına bakıyordu. Charly geç kalacağa benziyordu. Halbuki bu kızlar gecesiydi ikisinin arasında özel olan. Carmenta yaslandığı yerden doğrulup, barmene yardımcı olmak için, bardakları kurulamaya başladı. Kafenin kendine has yumuşak havasına keyifle göz atıyordu silmeyi bitirdiği bardağı bırakıp yenisini alırken. Yüzünde yarım bir tebessümle, öğrenciler sayesinde gündüz olan koşuşturmanın yerini akşamın sakinliğine bırakmasını izlemeyi seviyordu. Yetişkinlerin alçak sesli konuşmaları kimisinin ise sadece soluklanmak ve bir bardak bir şeyler içmek için gelip çalışanların güzel sohbetine dalarak uzun saatler yerinde kalması, öğrencilerin coşkulu gülüşmeleri... İşte Carmenta'nın kafeyi alma sebepleri böylesine basit ama güzel şeylerdi. Elindeki son bardağı da yerine koyarken kafenin kapısının açıldığını duydu. Bakışlarını çevirince arkadaşının geldiğini gördü. Gülümseyerek el sallayacaktı ki bir an her şey bulanıklaştı. Etrafına bakındığında bulunduğu yeri çıkaramadı. Önüne döndüğünde Charlotte kendisine gülümseyerek bakıyordu. Fakat kıyefetleri değişikti. Ayrıca biraz daha farklı gözüküyordu. Onun bir şeyler söylediğini duydu. Anlamlandıramadığı kelimeler çarptı yüzüne. Şaşkınca bakarken yanından bir adam geçti. Arkadaşının ve genç adamın birbirlerine aşkla sarılmasına baktı. Ve... Öpüşüyorlar mıydı? Carmenta özel bir anıyı izinsiz görmekten rahatısz bir şekilde kafasını çevirdi. Ama merakına da yenik düşmüştü. Charlotte sevgilisi olduğundan bahsetmemişti. Adamın yüzünü görmek için bir iki adım attı onlara doğru aslında çabaladı. Çiftin birden kendisine dönmeleri ve gülerek yürümeye başlamaları üzerine geri çekildi. Adamın yüzünü görmüştü ama çıkartamamıştı. Bir yerden tanıdık gelen bir sima... Kendisine seslenilmesiyle bulanık olan ortam netleşti ve bulundukları ana ve yere geri döndü. Charlotte hala kapının ordan kendisine doğru yürümekteydi. Demek ki fazla zaman geçmemişti. Arkadaşına belli etmeden o adamın kim olduğunu öğrenmeliydi. Irkının inanışına göre gördüklerini geleceğin değişebilme ihtimali yüzünden kimseye anlatamazdı. Yüzünde beliren gülümsemeye rağmen şüpheciydi zihninin içinde. Merak içini bir kurt gibi kemiriyordu. "Hoşgeldin!" Arkadaşına sarılmak için barın arkasından çıkıp ona doğru yürüdü kollarını iki yana açarak.

Charlotte Mattson
Gelecek Postası Stajyer Editör

Gerçek Adı : Yağmur

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Gıybet   Paz Nis. 09, 2017 2:53 am

Barın kapısının önüne geldiğinde derin bir nefes aldı genç kız. Yorucu ve fazlasıyla stresli bir gün geçirmişti ve biran önce arkadaşına kavuşmak istiyordu. Bu düşünce ile üzerindeki işe giderken giydiği kıyafetlerini ve ardından saçlarını düzelttikten sonra düşmek üzere olan çantasını omzundan indirerek kapıyı açtı. İçeriye girdiğinde insanı hemen etkisi altına alan yumuşak havayla gülümsemesine engel olamadı. Carmenta, en yakın ve belki de tek arkadaşı, nerelerdeydi acaba? Saçlarını tek omzuna alırken, gözleriyle içeriyi taradı. Arkadaşı hemen barın arkasında, garsonlara yardım ediyordu. Gerçekten harika bir şekilde işletiyordu burayı. Göz göze geldiklerinde arkadaşına gülümsediğinde onunda yüzünde gülümsemeye benzer bir ifade oluşmuştu. Ona doğru yürümeye başladığında, yakınlaştıkça Carmenta'nın bakışlarının boşlukta olduğunu fark etti. Arkadaşının görü yeteneği olduğunu biliyordu, daha önce bir kaç kere kendi yanındayken de denk gelmişti. Fakat hiçbir zaman ne gördüğünü anlatmazdı Carmenta, Charlotte ise ona ve halkının inanışlarına saygı duyar ve hiç sormazdı zaten. Sonunda bakışları Charlotte'u bulduğunda gülümsemesi yüzüne yayıldı. "Hoşgeldin!" dedikten sonra barın arkasından çıkmış, kolları iki yana açık şekilde kendisine yaklaşıyordu. Charlotte elindeki çantayı yanındaki sandalyeye bıraktı ve aynı şekilde o da kollarını açarak arkadaşını karşıladı. Bir aydır görüşemiyorlardı ve onu fazlasıyla özlemişti. "Şu hale bak, seni nasılda çok özlemişim. Hatırlat da önümüzdeki ay arayı bu kadar açmayayım!" Kolları hala Carmenta'nın etrafındayken kendisini biraz geri çekti ve önce etrafına, iki arkadaşı izleyen büyücülere, ardından da tekrar arkadaşına baktı. Carmenta'nın bir aydır ne yaptığını merak ettiğini biliyordu Charlotte. Bu yüzden çantasını aldı ve arkadaşının koluna girdi. "Hadi odana gidelim. Sana stajımın ilk bir ayını nasıl geçirdiğimi pardon, geçiremediğimi, anlatayım."

Renk kodu:

fight like a girl:

Carmenta Sørensen
Deniz Kızı
Deniz Kızı

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Gıybet   Paz Nis. 09, 2017 12:14 pm

Carmenta arkadaşına sıkı sıkı sarılırken onu ne kadar özlemiş olduğunu farketti. Neredeyse bir aydır görüşmemişlerdi. Birbirlerine sık sık baykuş göndermişlerdi ama yüz yüze görüşmenin yerini tutmuyordu elbette. "Şu hale bak, seni nasılda çok özlemişim. Hatırlat da önümüzdeki ay arayı bu kadar açmayayım!" Carmenta tam konu hakkında ne kadar şikayetçi olduğunu belirtecekti ki arkadaşı geri çekilip yan tarafa bıraktığı çantasını aldı. "Hadi odana gidelim. Sana stajımın ilk bir ayını nasıl geçirdiğimi pardon, geçiremediğimi, anlatayım." Genç kadın son olaylardan haberdar olacağı için içinde oluşan sevinçle güldü. "Ben hazırlığı çoktan yaptım, tatlım. İçilecek içkiler, bir sürü abur cubur, yapılacak dedikoduların bir listesi..." Sonuncu ile kahkaha attı. Arkadaşının moralinin pek yerine olmadığını gördüğü için de yanlarından geçmekte oldukları barmene seslendi. "Jason! Arka tarafa büyük bir paket bırakmıştım onu odama getirir misin?" Barmen başıyla onaylarken Carmenta kafasında oluşan planla gülümsedi. Hem görüsünü belli etmeden Chary'nin ağzından laf alacaktı hem de onun moralini düzeltecekti. Arka taraftaki odasına geldiklerinde kapıyı açıp arkadaşına yol verdi. Büyük bir odaydı. Aslında bulundukları yeri müşterileri için özel bir alan yapabilirdi fakat öncelik kendi keyfini yerine getirmekti. Ayrıca içerde bulunan bir çalışma masası, rahat koltuklar, büyükçe sehpa yeterince yer kaplıyordu. Koyu tonlar hakimdi duvarlarda. Carmenta yakın zamanda boyatmayı istiyordu daha iç açıcı renklere. Düşüncelerinden kurtulmak için eşyalarını koltuğa bırakan arkadaşına döndü. "Hemen anlatmaya başla ben içkileri getirirken. Sen işe girdiğinden beri konuşamadık! Mektuplarda da fazla bir şey yazmadın meraktan çatladım!" Önceden hazırlattığı içkileri bırakmış olduğu sehpaya yanaşıp bardakları doldurdu. Ateş viskisi ayarlamıştı aslında ama önceden konuşmaları gerektiğinden daha yavaş başlamak istiyordu. Bardaklara daha klasik bir şeyler doldurduktan sonra gri koltuğun yumuşak yastıklarına bıraktı kendini. Elindeki bardaklardan birini Charlotte için uzattırken gülümseyerek ona bakıyordu.

Charlotte Mattson

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Gıybet   Paz Nis. 09, 2017 11:49 pm

Carmenta'nın Jason adlı bir çalışanına seslenmesi ile bakışlarını genç adama çevirdi Charlotte. Düşüncelerini 'o' adamdan uzaklaştırabilecek birilerini arıyordu gözleri. Çocuğun esmer yüzünde kısa bir süre oyalandıktan sonra arkasını dönmesiyle başını iki tarafa salladı ve derin bir nefes aldı. Resmen boşa kürek çekiyordu genç kız. Düşüncelerini bir türlü stajyerliğini yaptığı adamdan alamıyordu. Carmenta ile birlikte odaya girdiklerinde odanın renklerinin ilk kez tam olarak ruh haline uyduğunu düşündü. Eşyalarını sakince koltuklardan birisinin üzerine bıraktı ve yavaşça ceketinden de kurtuldu. "Hemen anlatmaya başla ben içkileri getirirken. Sen işe girdiğinden beri konuşamadık! Mektuplarda da fazla bir şey yazmadın meraktan çatladım!" Arkadaşının bu meraklı hallerine gülmeden edemedi. Carmenta hep böyleydi. Karşısındaki arkadaşının elinden kendisine ait olan bardağı aldıktan sonra ilk yudumun dudaklarının arasından geçmesine izin verdi.
"Biliyorsun, stajyerlik için çok fazla kişi başvurdu bu yıl. Başta bir anlam verememiştim, sonuçta ben orada çalışmak istediğim için oradaydım. Ve sonra... Seçildim. Zaten olayı da seçildikten sonra anladım. Editör, Bay Coldwater, işinde gerçekten başarılı birisi. Harika bir editör. Gel gör ki, adam beni hayattan bezdirmek için doğmuş gibi. Titiz çalışıyor olmasam anlayacağım ama doğruluğundan ve mükemmelliğinden emin olduğum bir işi tekrar yapmam için yedi kere geri göndermek nedir! Söylesene Carmenta, ben mi abartıyorum?" Elindeki içkiyi tek dikişte bitirdikten sonra merakla arkadaşına baktı. Onun görüşlerine fazlasıyla önem veriyordu. Açıkça söylemese de daha önceki tek ilişkisini onaylamayan tek kişi Carmenta idi. Sürekli atışıp duruyorlardı fakat yine de hiçbir zaman ne yapmasını söylememişti Charlotte'a. Nasıl mutlu ise onu yapmasını istiyordu. Aklına gelen eski sevgilisi, eski nişanlısı, Aden ile iyice sinirlenen Charlotte, sıkıntı basmasıyla üzerindeki gömleğin önündeki bir kaç düğmeyi açtı. Aklını eski nişanlısından kurtaramamışken bir de şimdi sürekli kendisine bulaşan editörüyle uğraşıyordu...

fight like a girl:

Carmenta Sørensen
Deniz Kızı
Deniz Kızı

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Gıybet   Ptsi Nis. 10, 2017 12:31 pm

Arkadaşının bardağı alması üzerine, kendininkinden bir yudum aldı. Aslında tek isteği Ateş viskisini kafasına dikip sarhoş olmaktı. Böylece Charly ile sürekli gülüp saçma şeyler yapabilirlerdi. "Biliyorsun, stajyerlik için çok fazla kişi başvurdu bu yıl. Başta bir anlam verememiştim, sonuçta ben orada çalışmak istediğim için oradaydım. Ve sonra... Seçildim. Zaten olayı da seçildikten sonra anladım. Editör, Bay Coldwater, işinde gerçekten başarılı birisi. Harika bir editör. Gel gör ki, adam beni hayattan bezdirmek için doğmuş gibi. Titiz çalışıyor olmasam anlayacağım ama doğruluğundan ve mükemmelliğinden emin olduğum bir işi tekrar yapmam için yedi kere geri göndermek nedir! Söylesene Carmenta, ben mi abartıyorum?" Charly sözlerinin üzerine bardağı kafasına dikince Carmenta kaşlarını kaldırdı. Durumu anlamamıştı. Charly stajyerlik için başvurmamıştı bildiği kadarıyla. O zaman neden başka birinin altında çalışıyordu ki? Tam bunları sormak için ağzını açmıştı ki kapı çalındı. Jason tüm tatlılığıyla elinde ufak bir paketle gelmişti. Carmenta gülümseyerek önlerindeki sehpayı işaret etti. Jason başka isteğinin olmadığını öğrenince kapıyı geldiği kadar kibarca kapatarak gitti. Carmenta ayağa kalkıp önce arkadaşının bardağını aldı yeniden doldurmak için. Sormasına gerek yoktu tazelemesini isteyip istemediğini. Bugün buraya sarhoş olmak için gelmişlerdi. "Jason çok kibar biri. Sence de öyle değil mi?" Bardakları doldurup arkadaşının karşısında gülümseyerek dikildi. Ne yapmaya çalıştığı gayet belliydi. "Senin bay sevimsiz ondan daha yakışıklı olamaz zaten." Derdini çok mu belli etmişti? Sevgilisi olup olmadığını direk sorsa daha kolay olurdu elbette. Ama Carmenta arkadaşının moralini de düzeltmek istiyordu. "Paketi açar mısın?" Az daha unutuyordu onun için aldığı pastayı. Keyfi kaçmış olan bir kadının yapması gereken ilk şey tatlı yemekti elbette. Elindeki bardaklardan birini paketin yanına bırakıp tekrar arkadaşının yanındaki yerini aldı.

Charlotte Mattson

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Gıybet   Salı Nis. 11, 2017 2:07 pm

"Jason çok kibar biri. Sence de öyle değil mi? "Senin bay sevimsiz ondan daha yakışıklı olamaz zaten." Charlotte'un kaşları çatılırken, arkadaşının tabiriyle, bay sevimsizin tipi hakkında hiç kafa yormadığını düşündü. Yine de bu onun, kızın gözünde karizmatik olduğu  gerçeğini değiştirmiyordu. "Paketi açar mısın?" Kafasındaki küçük sesleri susturup pakete uzandı. Heyecanla açarken içinden ne çıkacağını da merak ediyordu. Küçük paketin kapağını açtığında ağzının sulanmasına engel olamadı. Şu an ihtiyacı olan tam olarak buydu. Bol meyveli, çikolatalı pasta! "Sen harika bir arkadaşsın Carmenta! Bir kaç gündür canım o kadar çok pasta istiyordu ama zamanım olmadığı için bir pastaneye gidemiyordum." Hızlıca paketin yanındaki poşetten bir bıçak aldı ve pastayı dilimlere ayırdı. Yine aynı yerden aldığı çatalı önündeki dilime batırıp, ağzına attı. Bu pasta mükemmel bir detaydı. "Hadisene! Bir an önce yemezsen hepsini tek başıma bitirebilirim." dedi arkadaşına diğer çatalı uzatırken. "Jason'a gelince... Evet hoş çocuk. Gözlemlediğim kadarıyla kibarda. Fakat ne yapmaya çalıştığını biliyorum Carmenta. Aden ile ayrılalı bir yıl bile olmadı daha. Yeni bir ilişki istemiyorum... Henüz değil." Pastasından bir lokma daha alıp, arkadaşına bakarken omuzlarını silkti. Aden'la ilişkileri bitmişti fakat kız onu hala kafasında bitirememişti. En azından o öyle sanıyordu. Uzun zamandır eski nişanlısı bir kere bile aklına gelmemişti yine de Charlotte bunun farkına varamıyordu.

fight like a girl:

Carmenta Sørensen
Deniz Kızı
Deniz Kızı

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Gıybet   Çarş. Nis. 12, 2017 2:25 pm

Carmenta bardağındaki içkinin keyfini sürerken bir yandan da arkadaşının paketi açmasını izliyordu. Karşılaştığı yaş pasta onu kendinden geçirmişse benziyordu. "Sen harika bir arkadaşsın Carmenta! Bir kaç gündür canım o kadar çok pasta istiyordu ama zamanım olmadığı için bir pastaneye gidemiyordum." Dudakları istemsizce büzüldü. Ne demek pasta alamayacak kadar zamanı yoktu? Bir insanın sevdiği şeyleri yapamayacak kadar bile zamanı yoksa varlığını nasıl sürdürebilirdi ki? Yaşamaya nasıl devam edebilirdi? Charly'nin geldiğindeki bezgin halini anımsayınca 'yaşamak değil yaşlanmak' diye geçirdi içinden. "Hadisene! Bir an önce yemezsen hepsini tek başıma bitirebilirim." Onun kendisine uzattığı çatal ile felsefi hayal dünyasından uzaklaştı. Hızlıca yakaladığı çatalı kendi pasta diliminden ilk lokmasını -ki büyük olacaktı tabi- almak için pastaya batırdı. "Jason'a gelince... Evet hoş çocuk. Gözlemlediğim kadarıyla kibarda. Fakat ne yapmaya çalıştığını biliyorum Carmenta. Aden ile ayrılalı bir yıl bile olmadı daha. Yeni bir ilişki istemiyorum... Henüz değil." Arkadaşının omzunu silkmesini izlerken elindeki çatalı tabağa geri bıraktı. Bu konuşmanın gittiği yön canını sıkmaya başlamıştı. Tabağı önlerindeki masaya bırakırken içkisini yudumladı. Gerçi konuyu başta açmasının sebebi sevgilisi olup olmadığını öğrenmekti. Olmadığını anladığına göre gelecekte ilişkisinin olacağına yorumlamalıydı bunu. Yine de o genç adamın kim olduğunu merak ediyordu. İçi içini yiyordu demek daha doğru olabilirdi. "Sadece fikrini sordum." Dudaklarını büzdü. "O zaman Jason konusunu kapatıyorum. Zaten adını anmak bile istemediğim diğer kişinin konusu kapanalı yıl oldu. Biz en iyisi yeni nasıl olduğunu hala anlayamadığım patronundan bahsedelim. Sen editör olmayacak mıydın? Neden stajyer oldun? Her şeyi güzelce detaylı anlat bakalım!" Bardağını koyup tekrar tabağına uzandı. Çiçekli elbisesinin eteğini düzeltip pastayı kucağına koydu dikkatini tamamen arkadaşına vermeden önce.

Sponsored content

MesajKonu: Geri: Gıybet   

Gıybet

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası